HABERLER

Range Rover Evoque Cabrio Podyuma Çıktı

18.11.2015 Çarşamba
RANGE ROVER EVOQUE CABRİO PODYUMA ÇIKTI

Dünyanın ilk kompakt cabrio SUV modeli Range Rover Evoque Cabrio, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıktı.

Üç yıl önce tanıtılan konsepti sonrasında merakla beklenen Evoque Cabrio, sonunda gün yüzüne çıktı. Evoque Cabrio'da standart modele göre tek fark, metal tavanın yerini katlanabilir kumaş tavana bırakması. Bu tavan yalnızca siyah renkle sunulurken, modelin 13 farklı gövde rengi seçeneği bulunuyor.

Orta konsol üzerindeki buton yardımıyla açıp-kapanabilen Evoque Cabrio'nun tavanı, 18 saniyede açılırken, 48 km/s hıza kadar bu özelliğini koruyor. Land Rover yetkilileri, cabrio modellerde yaşanan ses yalıtımı sorununun bu modelde olmadığını belirtirken, modelin bu konuda standart Evoque kadar başarılı olduğunun da sözünü verdi. Modelin üstü açıkken bagaj kapasitesi ise 251 litre olarak açıklanıyor.

Evoque Cabrio standart haliyle 1936 kg ağırlığa sahipken, modelde halojen farlar sunulurken, opsiyon olarak LED adaptif farlar satın alınabiliyor. Ayrıca Evoque Cabrio'da hareketli LED gündüz farları ve LED'li stoplar standart olarak sunuluyor.

Range Rover Evoque Cabrio'nun kaputunun altında ise 2.0 litrelik dört silindirli 245 HP güç ve 340 Nm tork üreten turbo beslemeli motor görev yaparken, bu ünite 9 kademeli otomatik şanzımanla kombine ediliyor. 0'dan 100 km/s hıza 7.8 saniyede ulaşan Evoque Cabrio'nun maksimum hızı ise 180 km/s olarak açıklanıyor.

BİZE ULAŞIN