HABERLER

Focus Sport Essen’de Sahneye Çıkıyor

02.12.2015 Çarşamba
FOCUS SPORT ESSEN’DE SAHNEYE ÇIKIYOR

Ford’un Focus ST’nin altında konumlandırdığı Focus Sport, birtakım kozmetik değişikliklerle Essen Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkıyor.

Ford'un spor modeli tıpkı Fiesta Red ve Black Edition versiyonlarında olduğu gibi iki farklı renk seçeneğiyle birlikte sunulacak. Race Red ya da Panther Black seçenekleriyle tercih edilebilecek modelin tavanı yapılan tercihe göre kontrast siyah ya da kırmızı renge sahip olacak. Ayrıca difüzör, radyatör ızgarası çıtaları ve yan ayna kapakları da yine kontrast renklere yer veriliyor. 18 inç'lik hafif alaşım jantlar ise sadece siyah renkte sunulacak.

Kabinde dış tasarımdaki gibi benzer bir atmosfere sahip. Siyah ve kırmızı renklerin hakim olduğu iç mekanda el freni, direksiyon simidi ve spor koltuklar yine kontrast oluşturan renkleriyle dikkat çekiyor.

Essen Otomobil Fuarı sonrasında Almanya'da satışına başlanacak Focus Sport'un kaputunun altında 1.5 litrelik EcoBoost motorun 150 HP ve 180 HP'lik iki versiyonunun sunulması bekleniyor. Dizel cephesinde ise 2.0 litrelik 150 HP'lik TDCi motor yer alacak.

BİZE ULAŞIN