HABERLER

Toyota yeni plazasını Ordu'da hizmete soktu

10.03.2017 Cuma

Japon otomobil üreticisi Toyota'nın Türkiye'deki 56'ncı ve en yeni plazasının resmi açılışı Ordu'da gerçekleştirildi.

Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Operasyonlar Direktörü İsmail Ergun, açılışta yaptığı konuşmada, 'nun Türkiye için büyük bir ekonomik potansiyel taşıdığına dikkati çekerek, "Ordu'da gücümüze güç katacak böylesine güzel bir tesisi Toyota bayi ağına kazandıranlar büyük övgüyü hak etmektedir." dedi.

Türkiye'de üretilen ilk crossover ve hibrit model olan Toyota C-HR ile sektörde daha da güçlü bir konuma ulaştıklarını da dile getiren Ergun, "Marka olarak hibrit teknolojilerini yakın ve orta vadede çözüm olarak görüyoruz. C-HR modelimiz ülkemizde üretilen ilk hibrit model olması açısından da çok önemli. Yerli üretim yapan bir marka olarak Türkiye'de de hibritin daha çok tanınmasını amaçlıyoruz." diye konuştu.

Ergun, geçen yıl hibrit araçlara getirilen ÖTV indirimiyle Türk halkının hibrit otomobillere karşı ilgisinin arttığına işaret ederek, "ÖTV düzenlemesiyle hibrit araçlar, Türkiye'de en çok tercih edilen 1,6 ve altındaki motorlu araçlarla aynı vergi oranına gelecek ve daha erişilebilir fiyat seviyesinde satışa sunuluyor. Türkiye üretimi olan hibrit araçlar daha da rekabetçi olacaktır. Bu düzenleme ile geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen hibrit araçların trafikte sayılarının zaman içerisinde artacağını ümit etmekteyiz. Daha çok konvansiyonel dizel ve benzinli araçların satışının azalacağını ve tercihin zamanla hibrite yöneleceğini tahmin ediyoruz. Toyota C-HR'ın, en çok satan modelimiz Corolla'dan sonra Türkiye'de üretilmesiyle birlikte 2017 yılında Toyota'nın Türkiye satışlarının yüzde 72'si yerli üretim olarak gerçekleşecektir." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN