HABERLER

Ford, 100 yıllık başarı hikayesini kutluyor

28.07.2017 Cuma

Ford'un ürettiği ilk ticari araç modeli olan Ford Model TT, 100. yaşını Ford'un Avrupa'daki ticari araç pazarı liderliği ile birlikte kutluyor. Ford'u Avrupa'da ticari araç liderliğine taşıyan ve Transit modellerinin yüzde 82'sini üreten Ford Otosan ise bu dünya çapındaki başarının mimarların biri konumunda bulunuyor.

Ford Otosan açıklamasına göre, Ford'un otomotiv sektörü için global bir başarı hikayesi olarak gösterilen ve bugünkü ticari araç modellerinin öncüsü olan ilk ticari aracı Ford Model TT 100. yaşını kutluyor.

Ford Motor Company tarafından üretilen ve dünyanın en çok satan araçları arasına giren Model TT, temellerini Ford Model T'den alarak bugünün Transit'i de dahil olmak üzere birçok ticari aracın ve yük taşıma amaçlı kullanılan pick-up'ların öncüsü olma "başarısını" gösterdi.

İlk kez 100 yıl önce lansmanı gerçekleştirilen Model TT, Ford'un yük taşımak üzere tasarladığı araç olarak, otomotiv sektörü için bir "başarı hikayesini" temsil ediyor.

Bugün Ford'un en çok kullanılan ticari araç modellerine öncülük eden 1 tonluk Model TT, yük taşımak için tasarlanan daha kuvvetli şasi ve gövdesi ile ilk kez ABD'de pazara sunulmuştu. Model T'den daha uzun olacak şekilde, ayrıca sürücü ve yolcu için tasarlanmış kabini ile Model TT, henüz marş motorunun icat edilmediği dönemlerde krank miline hareket vermek için kullanılan krank kolu ile çalıştırılıyordu.

Gelişen teknolojilerle birlikte Model TT, Ford'un tüm Transit, Transit Custom, Transit Connect, Transit Courier ve Ranger modellerine öncülük etti. Model TT'deki tecrübe ve uzmanlığını "tutkuyla" geliştirmeye devam eden Ford ise bugün Avrupa'da ticari araç pazarındaki liderliğini yüzde 13,4 pazar payı ile devam ettiriyor.

BİZE ULAŞIN