JEEP

Jeep, Grand Cherokee’nin 5 Koltuklu Versiyonunu Tanıttı

29.09.2021 Çarşamba
JEEP, GRAND CHEROKEE’NİN 5 KOLTUKLU VERSİYONUNU TANITTI

Jeep, ocak ayında tanıtılan yedi koltuklu modele beş koltuklu bir versiyon oluşturmak için aks mesafesini 126 mm kısaltarak Grand Cherokee serisini genişletti.

Daha kısa olan Grand Cherokee, Grand Cherokee L ağabeyi ile aynı tasarımı paylaşıyor ancak aks mesafesi 2964 mm'ye kısalırken, seriye ilk kez kabloyla şarj edilebilen hibrit motor seçeneği eklendi.

Grand Cherokee 4xe adlı yeni PHEV modeli, tıpkı daha küçük Wrangler 4xe'de olduğu gibi, dört silindirli bir motoru çift elektrik motoru ile birleştiriyor. 2,0 litrelik benzinli motor ve 17 kWh pil takımının birleşimi, 4xe'ye 375 HP güç sağlıyor. Şehir kullanımı için 40 km'lik elektrik menzili sunuluyor. Bununla birlikte, geleneksel bir V6 veya V8 isteyen tüketiciler için pek çok başka motor seçeneği de mevcut. 3,6 litrelik bir V6 Pentastar seriyi başlatıyor, isteğe bağlı 5,7 Hemi en üst noktayı oluşturuyor.

5 kişilik Grand Cherokee, Laredo, Altitude, Overland, Summit ve Summit Reserve donanımlarından oluşuyor. Ancak 4xe hibrit motoru istiyorsanız Laredo ve Altitude donanımları tercih edemiyorsunuz. Temel modeller standart arkadan çekişli olarak gelirken, Jeep modele bağlı olarak Quadra-Trac I, Quadra-Trac II ve Quadra-Drive II ismiyle dört tekerlekten çekiş seçenekleri sunuyor. Kabin tıpkı dış tasarımda olduğu gibi yedi koltuklu L kardeşi ile neredeyse aynı görünüyor.

Beş koltuklu Grand Cherokee, bu yıl 2022 modeli olarak ABD bayilerine ulaşacak, ancak 4xe istiyorsanız, 2022'nin başına kadar beklemeniz gerekecek.

BİZE ULAŞIN