HABERLER

SMS İle Çalışan Araç

22.12.2011 Perşembe
SMS İLE ÇALIŞAN ARAÇ

Tokat'ta bir inşaat işçisi, SMS yolu ile çalışabilen bir araç yaptı.

Tokat merkeze bağlı Pazar ilçesi Erkilet Mahallesi'nde yaşayan inşaat işçisi Adnan Kaymak (24), cep telefonu mesajı ile uzaktan çalıştırılabilen ve sürücüsü olmadan hareket edebilen motorlu araç yaptı. 4

Cep telefonundan atılan kısa mesajla çalışan ve sürücüsü olmadan hareket edebilen aracın manevra imkânı da görenleri şaşırtıyor. Sanat Okulu Torna Bölümü mezunu Adnan Kaymak, cep telefonu düzeneğiyle çalışan tarlada çift süren ve 40 km hız yapabilen motorlu bir araç yaptı.

Kaymak, "Cep telefonuyla gel yazıp gönderiyorum araç geliyor. Bu aracı sanayiden aldığım pancar motoru hurdalarından yaptım. İmkânlarım olsa daha da gelişmişini yapacağıma inanıyorum. Hem araç gibi kullanıyorum, hem de tarlada traktör gibi kullanıp çift sürüyorum" dedi.

Kaymak'ın dedesi Hacı Kaymak da, torununun maddi imkân verilmesi halinde uçak bile yapacağını inandığını söyledi.

kalan karakter 1000

sezgin sezgin

işte böyle adamlara ihtiyacımız var gerçekten ..şimdi hemen muhtarından tutun da valisine kadar bu delikanlıya hertürlü imkan verilsin ..yoksa maazallah amerikalılar duyar duymaz bu genç gider arkadaşlar ..saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.08.2012 17:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN