HABERLER

Kendi Kendine Giden Otomobil

06.01.2014 Pazartesi
KENDİ KENDİNE GİDEN OTOMOBİL

Volvo Car Group, halka açık yollarda kendi kendine giden otomobillerle, dünya çapında eşsiz olan öncü projesini İsveç'te başlatıyor.

Cars, 100 'kendi kendine giden' Volvo i günlük sürüş koşullarında İsveç'in Göteborg şehri çevresindeki halka açık yollarda kullanarak, dünyanın ilk büyük ölçekli otonom sürüş projesinde öncü rol oynayacak.

Çığır açan 'Drive Me - Sürdürülebilir mobilite için kendi kendine giden otomobiller' projesi; Volvo Car Group, İsveç Ulaştırma İdaresi, İsveç Ulaştırma Ajansı, Lindholmen Bilim Parkı ve Göteborg Belediyesi arasında ortak bir çalışma olarak sürdürülüyor ve İsveç Hükümeti tarafından destekleniyor. Amaç, otonom sürüşün toplumsal faydalarını saptamak ve İsveç ile Volvo Cars'ı gelecekteki mobilitenin geliştirilmesinde lider konuma getirmek.

Volvo Car Group Başkanı ve CEO'su Håkan Samuelsson,"Otonom araçlar Volvo Cars'ın olduğu kadar İsveç hükümetinin trafik kazalarında sıfır ölüm hedefleyen vizyonunun da ayrılmaz bir parçası. Bu kamu deneyi, bu hedefe yönelik önemli bir adımı temsil ediyor," diyor ve ekliyor: "Bu çalışma bize teknolojik zorluklara dair fikir verirken, aynı zamanda kamu yollarında sürüş yapan gerçek müşterilerden değerli geri bildirimler almamızı sağlayacak."

Deney, Göteborg ve çevresinde seçilen yolların yaklaşık 50 kilometresini kat edecek 'kendi kendine giden' otomobilleri içerecek. Tipik banliyö arterleri olan bu yollar, otoyol koşullarına sahip ve sık sık trafik sıkışıklığına maruz kalıyor.

Volvo Car Group Teknik Uzmanı Erik Coelingh, "Amacımız, otomobilin tüm muhtemel trafik senaryolarının altından kendi başına kalkabilmesini sağlamak ki, bunlara sürücü herhangi bir nedenle kontrolü yeniden ele alamadığında otomobilin akan trafikten ayrılıp, güvenli bir 'liman' bulması da dahil" açıklamasını yapıyor.kalan karakter 1000

My My

Volvo teknolojisini reklam ederken harbi reklam (!) olmuş :)
http://www.youtube.com/watch?v=aNi17YLnZpg

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 22.01.2014 14:31
My My

Çoluk çocuk hakaretsiz yorum yapmayı beceremiyorlar. Kendilerini dinletememek gibi içinden çıkılmaz (!) bir sorunları var çünkü...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.01.2014 14:30
My My

Mercedes'inkileride kopyalayıp yapıştırıverinde beni yormayın bi zahmet :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 22.01.2014 03:20
s60 s60

yalnız kendi kendine dur kalk olayı veya adaftif hız sabitleyici muhteşem bir şey ne frene nede gaza basıyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 17.01.2014 14:59
s60 s60

Araba markaları ikiye ayrılı Volvo ve diğerleri :)
sizin o dünyada ilk volvo s60 ile gördüğünüz öndeki aracı takip etme durduğunda durma ve gitme sistemi varya diğer marklar o sistemi kullandığında nasıl çuvalladığını youtube'da izleyebilirsiniz ;)
http://www.youtube.com/watch?v=zAVBDIQOB9s

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 17.01.2014 14:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN