HABERLER

Otomotive Hokus Pokus Lazım

27.03.2014 Perşembe
OTOMOTİVE HOKUS POKUS LAZIM

Volkan Demirkuşak sektörü değerlendirdi.

Biz çocukken Acun'un yarışmasındaki Aref yerine sihirbaz Mandrake vardı. İki sihirli kelime "Hokus Pokus" derdi ve iş biterdi. İşte otomotiv sektörünü yaşadığı bu durumdan ancak bu iki kelime kurtarır gibi gözüküyor. Rakamlara bakınca Euro'dan darbe yiyen sektörün, kredilendirme ve artan ÖTV'yi de sırtlayınca topallayarak ilerlemeye çabaladığına şahidiz. Tüketici tarafına bakıldığında da, zamlanmış 0'lar, fiyatı yükselmiş ikinci el otomobiller ve seçim beklentisinden ötürü "paramı cebimde tutayım" düşüncesi var ki gayet doğal. İşte bu veriler ve gerçekler üst üste gelince 2014 yılı koca sektör açısından "zararın neresinden dönersek kardır" yılı haline geldi. Yeni modelleri olan, ortaya bir şeyler koyabilen markalar yine satış yapabilirken, 2014'te eli boş olanların muhtemelen kasaları da boş kalacak.

Stoklar Bitmeden

Bazı markalar hala 2013 yılındaki stoklarını eritmeye devam ediyor. Bu da 0 km otomobil alacak olan tüketicilerin hala "fırsat" kollayabileceklerini gösteriyor. Eğer hala aklınızda otomobil almak varsa, stoklar tükenmeden şansınızı deneyin, avantajlı çıkma ihtimaliniz yüksek.

Volkan Demirkuşak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN