HABERLER

Yeni C Serisi Ne Kadar Güvenli?

14.05.2014 Çarşamba
YENİ C SERİSİ NE KADAR GÜVENLİ?

Stuttgartlı üreticinin orta sınıf temsilcisi Yeni C Serisi, Euro NCAP çarpışma testinden kaç yıldızla ayrıldı?

Mercedes-Benz'in geçtiğimiz aylarda Türkiye'de de satışa sunduğu Yeni C Serisi, Euro NCAP'ten beş yıldızla çıkmayı başardı. Alman markanın şık temsilcisi, "Yetişkin Yolcu" güvenliği konusunda oldukça iyi puanlar elde etti. Yapılan testler sırasında Yeni C Serisi, yandan ve önden gelen çarpmalara karşı, içinde dizler ve uyluk kemiği de olmak üzere vücudun çoğu bölümünde başarılı sonuçlar elde etti. Otomobil, yandan gelen sert darbelere karşı leğen kemiği ve başa gelen darbeler konusunda oldukça iyi bir puan almayı başarırken, önden çarpışmalarda boyun incinmesi konusunda koltuklar ve koltuk başlıkları sınıfı geçti.

-Benz C Serisi "Çocuk Yolcu" konusunda da yaralanmaları en aza indirdiğini kanıtladı. Yapılan testlerde "bir yaşındaki çocuğun" otomobildeki güvenliği konusunda maksimum puan alan C Serisi, , vücudun en önemli bölümlerinden olan göğüs ve boyun koruması konusunda yüksek puan elde etti.

Yaya güvenliği konusunda hemen hemen bütün testlerden başarıyla çıkan otomobilin kaputunun ön bölümü, yayaya çarpma konusunda düşük puan aldı.

D segmentinin prestijli üyesi, güvenlik ekipmanları konusunda da Euro NCAP'teki başarılı çizgisini devam ettirdi. Emniyet kemeri hatırlatıcı ve ESP'nin standart olarak sunulduğu otomobilde, Euro NCAP'in gereksinim duyduğu hız sınırlayıcı da bulunuyor. Standart olarak sunulan "Çarpışma Önleme Yardımcısı" sayesinde yapılacak kazaları minimize eden 'nde "Şeritten Ayrılma Uyarıcısı" opsiyonel olarak sunuluyor.

kalan karakter 1000

MEXET MEXET

GÜZEL ARABA

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2014 21:38
metin metin

yanlış anlamayın ama rakibiniz dergi bu puanları rakamları ve grafikleri ile karşılaştırmalı gösteriyor. İyi puan aldı sınıfı geçti gibi cümleler yerine teknik değerler görmek isteriz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.05.2014 19:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN