HABERLER

Yenilenen Peugeot 308’e yeni motor ve şanzıman

05.05.2017 Cuma
YENİLENEN PEUGEOT 308’E YENİ MOTOR VE ŞANZIMAN

Peugeot, teaser görsellerin ardından 2018 Peugeot 308’i ortaya çıkardı.

Peugeot'nun kompakt hatchback modeli, 2018 yılında makyajlı olarak yollardaki yerini alacak. Markanın COTY(Car of the Year) ödüllü otomobilin, makyajlı versiyonunda tasarım kadar motor yenilikleri de öne çıkıyor.

2018 Peugeot 308'in ön tasarımda hareketli LED gündüz farları kullanılıyor. Ayrıca yeni ızgara yapısı da markanın yeni nesil üyelerinden geliyor. Yeni ön tamponda farklılaştırılan hava girişleri ve sis lambası dikkat çekiyor. Henüz arka tasarımla ilgili görseller paylaşılmasa da gelen teaser görsellerden arka tarafta daha marjinal değişikliklerin yapıldığını söyleyebiliriz.

Makyajlı 308'de 3008'den alınan gelişmiş güvenlik sistemleri kullanılacak. Aktif frenleme sistemi ve Aktif şerit takip asistanı bu sistemlerden birkaçı. Ek olarak Visiopark 1 sistemi adı verilen otomatik park sistemi de makyajlı modelin en önemli yenilikleri arasında geliyor. İç mekan ise en son nesil i-Cockpit tasarım konseptiyle gelecek. MirrorLink, Android Auto ve Apple Carplay uyumlu multimedya sistemi yine i-Cockpit'in güzel yanlarından biri olarak kullanılabilecek.

Otomobilin kaputunun altında ise iki benzinli iki dizel motor gelecek. İlk dikkat çeken ise 180 HP gücündeki BlueHDi 180 S&S olacak. Bu motor seçeneği standart olarak Aisin'in geliştirdiği EAT8 adı verilen 8 ileri vitesli tam otomatik şanzımanla sunulacak. Ayrıca, PSA grubunda ilk kez 2018 Peugeot 308'de kullanılacak BlueHDi 130 S&S dört silindirli dizel motor da tercih listesinde yer alacak. Üç silindirli PureTech benzinli motor ise 6 ileri manuel şanzımanla satılacak. Bu motorda otomatik şanzıman opsiyon olarak alınabilecek.

Makyajlı 308 Access, Active, Allure, GT Line, GT ve GTi olmak üzere 6 farklı donanımla satılacak.

BİZE ULAŞIN