HABERLER

Ford Otosan İnönü Fabrikası'na 5 Ödül

04.08.2017 Cuma

FORD Otosan İnönü Fabrikası, Ford Motor Company'nin geleneksel İş Sağlığı Güvenliği Ödülleri organizasyonu President Health and Safety Award (PHSA) tarafından 4 ayrı dalda toplam 5 ödüle layık görüldü.

Ford Motor Company'nin geleneksel İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri'nde bu yıl; 'Hayat Kurtarma', 'Yılın İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli' ve 'İş sağlığı ve Güvenliğinde en iyi Performans Gösteren Fabrikalar' kategorilerinde 4 ödüle layık görülen Ford Otosan, 'İş güvenliği Kültürü ve Standartlarında Mükemmellik' kategorisinde ise 'İş Güvenliği Kültürünün Yayılımı Projesi' ile dünya birinciliğinin sahibi oldu.

Eskişehir'in İnönü İlçesi'ndeki Ford Otosan İnönü Fabrikası'nda düzenlenen ödül töreni, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Türk Metal Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Orhan Demir, Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş ile Ford Otosan yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Törende ödüller sahiplerine takdim edilirken Ford Otosan, iş sağlığı ve güvenliği alanında hem Ford dünyasında hem de otomotiv sektöründe örnek teşkil eden uygulamalarıyla başarısını bir kez daha göstermiş oldu.

DÜNYA BİRİNCİLİĞİ ÖDÜLÜ

Ford Otosan, 'İş güvenliği Kültürü ve Standartlarında Mükemmellik' kategorisinde 'İş Güvenliği Kültürünün Yayılımı Projesi' ile bu yıl dünya birinciliğini elde etmeyi başardı. 'Riski en iyi çalışan bilir' yaklaşımıyla gerçekleştirilen 'Riskini Yaz Parmağını Koru' konulu uygulama ile her çalışanın bir iş güvenliği uzmanı bakış açısıyla yaptığı işi değerlendirmesi hedeflendi. Çalışanların özellikle el ve parmak yaralanmalarına sebep olacak tehlikelere karşı farkındalık kazanmaları amaçlanan proje ile el ve parmak yaralanmasına sebep olabilecek riskler tespit edildi. Alınan önlem ve aksiyonlar sonucunda Ford Otosan İnönü Fabrikası'nda iş kazalarının oranı 2015'de 6.9 iken, 2016'da 3.4'e 2017'de ise 2.8'e kadar düşürüldü.

BİZE ULAŞIN