TEST MERKEZİ

SÜRÜŞ İZLENİMİ · Citroen C3 1.6 BlueHDi

18.01.2017 Çarşamba

Şehirde otomobille hareket etme özgürlüğü daraldıkça, Citroen gibi yenilikçi markaların bu yolculukları daha eğlenceli bir hale getirmek için sundukları çözümler de heyecan uyandırıyor. Yeni C3 de birçok şaşırtıcı yenilikle karşımıza çıktı.

Citroen C3 sadece küçük sınıfta yenilenen bir model değil, sınıfına yenilik kazandıran bir otomobil olarak karşımıza çıktı. Karoseri üzerindeki plastik kaplama ve küçük havayastıklarıyla ilginç bir gjörünüm sunan otomobil, dahili kamera sistemiyle kendi kayıtlarınızı yapmanıza izin veriyor.

Fransız markanın küçük sınıf hatchback temsilcisi C3, yeni nesliyle Türkiye'ye adımını attı. Rakiplerine göre farklı tasarımını, ilk kez C4 Cactus modelinde gördüğümüz yeni marka yüzüyle sağlıyor.

Markanın yeni panjuru, ince yapılı LED farlarla birleşirken, hemen altında farlar ve onun altında konumlandırılan sis lambaları otomobilin olduğundan daha büyük gözükmesini sağlıyor. Profilden bakıldığında ise karoserdeki plastik kaplamalar otomobilde crossover hissi uyandırıyor. Yan tarafta ilk kez C4 Cactus'te gördüğümüz Airbump adı verilen yumuşak plastik gövde parçası da kullanılıyor. Bu teknoloji otomobilin boyasının zarar görmesini önlemeye yarıyor.

İkinci donanım seviyesi olan Feel'da opsiyon olarak sunulan, Shine donanımında ise standart olan Airbump, sınıfı için oldukça yenilikçi bir teknoloji. Arka tarafta ise 3D efekti verilmiş stop lambaları dikkat çekerken, genel tasarım bir dönem modelin performanslı versiyonu olarak satılan DS3'ü anımsatıyor.

BİZE ULAŞIN