otohaber_logo
Motor Sporları
Dördüncü yarış Körfez'de yapıldı
AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonası 4’üncü yarışı, Kocaeli Otomobil Spor Kulübü (KOSK) tarafından 23-24 Eylül tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlendi.
Dördüncü yarış Körfezde yapıldı

ICRYPEX ana sponsorluğunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirilen organizasyon, Super Grup ve Maxi Grup yarışlarının yanı sıra pist sürüşü ve Twingo Fan Club etkinliklerine de ev sahipliği yaptı.

Super Grup sınfında ilk yarışta Metin Çalışkan birinciliği elde ederken Ömer Şamlı ikinci ve Azizhan Kaya da üçüncü olarak podyuma çıktılar. Pazar günü yapılan ikinci yarışta ise Egemot H2K Racing Team’in genç pilotu Berkay Akça kariyerinin ilk zaferini kazanırken, aynı takımdan Azizhan Kaya ikinci ve Ömer Şamlı da üçüncü olan isimlerdi.

Maxi Grup'ta Bitci Racing Team AMS’den Barkın Pınar her iki yarışta da ilk sırayı elde ederken, takım arkadaşı Gökhan Kellecioğlu hafta sonunu çifte ikincilikle kapadı. Ülkü Motorsport’tan Nizamettin Kaynak da her iki yarışın üçüncüsü olarak çifte podyum yaptı. Yarışın takımlar birinciliğini de Egemot H2K Racing Team kazandı.

AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonası 25-26 Kasım’da TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek olan 5’inci ayak yarışlarıyla sona erecek.

1 / 7

Barkın Pınar

Barkın Pınar

Maxi grupta Bitci Racing Team AMS’den Barkın Pınar her iki yarışta da ilk sırayı elde etti.

2 / 7

Metin Çalışkan

Metin Çalışkan

Super Grup birincisi Metin Çalışkan 

3 / 7

Nizamettin Kaynak

Nizamettin Kaynak

Ülkü Motorsport’tan Nizamettin Kaynak Süper ve Maxi Grup yarışlarının üçüncüsü olarak çifte podyum yaptı.

4 / 7

Berkay Akça

Berkay Akça

İkinci yarışta Egemot H2K Racing Team’in genç pilotu Berkay Akça kariyerinin ilk zaferini kazandı.

5 / 7

Azizhan Kaya

Azizhan Kaya

Azizhan Kaya ikinci oldu.

6 / 7

Pilotlar podyuma çıktılar

Pilotlar podyuma çıktılar

Super ilk yarışta Metin Çalışkan birinciliği elde ederken Ömer Şamlı ikinci ve Azizhan Kaya da üçüncü olarak podyuma çıktılar.

7 / 7

Twingo Fan Club etkinliği

Twingo Fan Club etkinliği

Twingo Fan Club üyeleri Renault Twingo'lar ile görsel şölen sundular.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.