otohaber_logo
Haberler
Fiat’tan Akıllı Servis Uygulaması
FIAT, müşteri dostu uygulamalarına bir yenisini ekleyerek, "aracını kullandıkça öde" modeli temelinde çalışan "Akıllı Servis" uygulamasını başlattı.
Fiat’tan Akıllı Servis Uygulaması

Teknolojik, yenilikçi ve kullanıcı dostu hizmetler sunmayı sürdüren FIAT, müşteri dostu uygulamalarına bir yenisini ekleyerek, "aracını kullandıkça öde" modeli temelinde çalışan "Akıllı Servis" uygulamasını başlattı.

Türkiye otomotiv sektöründe bir ilk olan ve benzersiz bir satış sonrası deneyim sunan Akıllı Servis, geleneksel servis işlemlerine modern bir yaklaşım getiriyor ve abonelik modeliyle hizmet sunuyor.

Akıllı Servis uygulaması, Fiat Egea sahiplerine 2 yıl boyunca kilometre bazlı sabit fiyatlandırma ve aylık ödeme yöntemiyle yetkili servis hizmeti sunuyor.

1 / 2

Fiat’tan Akıllı Servis Uygulaması

Fiat’tan Akıllı Servis Uygulaması

Hasan Erdoğan Tofaş Mobilite Çözümleri DirektörüŞu anda otomotiv sektöründe elektrifikasyon, otonom araçlar ve bağlantılı araçlar tarafındaki gelişmelerle bir dönüşüm yaşanırken, müşteri beklentileri de değişiyor.

Müşteri artık bizim gibi markalardan sadece araç satışı ve satış sonrası hizmetini değil, bunun devamında, mobilite evrenindeki tamamlayıcı ve değer oluşturan alanlarda da hizmet bekliyor.

FIAT markası satışta ve satış sonrasında 5 yıldır lider. Sürekli olarak, bu konumu güçlendiren yenilikçi hizmetleri de geliştiriyoruz. Araç sahibi olmak istemeyip hizmet almak isteyenlere abonelik sistemini sunduk. Müşterilerimizin dijital platformlara abone olmaya benzer şekilde hizmet almalarını sağladık.

Bağlantılı araçlar tarafında Türkiye’de bu bağlamda sunulan ilk ve en kapsamlı çözüm olan Fiat Connect’i 2018’de hayata geçirdik ve şu anda 100.000’e yakın araçta bulunuyor. Connect insanların hayatını kurtarıyor, kolaylaştırıyor ve faydalar sağlıyor. Connect teknolojisinin var olması bizlere, müşterilerimize katma değerli hizmetler sunmamız için de önemli fırsatlar sağlıyor.

Müşteriler, Akıllı Servis hizmetini, Fiat Connect uygulaması üzerinden kolayca satın alabiliyor ve aylık ödemelerini kayıtlı kredi kartları üzerinden otomatik ve güvenli bir şekilde yapabiliyorlar. Hizmetle ilgili detaylara FIAT’ın resmi internet sitesi, müşteri ilgi merkezi ve yetkili servisler aracılığıyla da ulaşabiliyorlar.

2 / 2

Fiat’tan Akıllı Servis Uygulaması

Fiat’tan Akıllı Servis Uygulaması

Hüseyin Şahin Satış Sonrası Hizmetler ve Yedek Parça DirektörüTofaş’ın, üretim ve AR-GE deneyimi ve yetkinlikleri sayesinde bir çok yenilikçi uygulamayı kendi içimizde geliştiriyoruz. Bu bizim DNA’mızda bulunuyor. Fiat Connect de bağlantılı araç teknolojisi ve AR-GE’nin gücüyle kendi içimizde geliştirdiğimiz bir ürün oldu. Fiat Connect ile ilk ve en kapsamlı bağlanabilirlik teknolojisini sunuyoruz. Connect’i geliştirip kullanıcılara sunduktan sonra, müşterilerimize bunun üzerinden hangi katma değerli hizmetleri oluşturup verebiliriz ve onların hayatlarını nasıl kolaylaştırırız diye düşünmeye devam ettik. Hayata geçirdiğimiz ilk uygulama da bağlantılı araçlar için geliştirdiğimiz Connect Kasko oldu. Bugün 10.000’in üzerinde Connect Kasko sahipliği bulunuyor. Connect Kasko müşterilerimize avantajlar sunan yenilikçi bir uygulama. Birincisi, poliçe başlangıcında yüzde 10 fiyat avantajı sağlanıyor. İkincisi, bağlantılı araç teknolojisiyle önceki yılın sürüş davranışları gözlemlenerek bir puanlama yapılıyor. Buradaki puanlamaya göre ekstra yüzde 10’a varan bir fiyat avantajı sunuluyor. Üçüncüsü, aracın kullanılmadığı gün varsa 500 TL’ye kadar ek fiyat indirimi uygulanıyor. Connect Kasko’da kullandığın kadar öde dedik ve ezber bozduk, Akıllı Servis’le de yine ezber bozacağız. Connect Kasko’dan sonra, farklı ve müşteri odaklı daha neler yapabiliriz diye kafa yorarken Akıllı Servis fikri ortaya çıktı. Yine bağlantılı araç teknolojisini kullanarak hayata geçirdiğimiz bu hizmetin ortaya çıkışında ana motivasyonumuz müşterilerimizin memnuniyetini artırmak ve onların hayatlarını kolaylaştırmak oldu. Akıllı Servis uygulaması ile Egea sahiplerinin servis ihtiyaçlarını modern bir anlayışla karşılayarak, servis işlemlerinden abonelik yöntemiyle kapsamlı şekilde yararlanmalarını sağlayacağız.

Akıllı Servis, Egea sahiplerine periyodik bakımlar, ömürlü parçalar (balata, debriyaj vb.) ve tüm mekanik arızaları kapsayarak, alışılagelmiş garanti uygulamasının ötesinde bir hizmet sunuyor. Hepimiz araç kullanıcısıyız ve servis ihtiyacımız olduğunda mutlaka servise gidiyoruz. Geleneksel olarak sistem nasıl çalışıyor? Eğer bir servis ihtiyacımız varsa; bakım olabilir, arıza olabilir, hasar olabilir; telefonla veya online randevu alarak ya da spontane gidiyorsunuz. Servise gittiğinizde ihtiyacınızı söylüyorsunuz. Araç incelendikten sonra yapılması gereken işlemler size aktarılıyor. Siz de bu işlemler için ne kadar ödeyeceğinizi soruyorsunuz. Öngörünüz dışında ekstra işlemler de çıkabiliyor. Servise giderken, ne ödeyeceğinizi en başta bilmiyorsunuz. Bu nedenle de endişeleriniz olabiliyor. Dolayısıyla bizim burada ilk yapmak istediğimiz, servis maliyetini müşterilerimiz için öngörülebilir ve net hale getirmekti. Müşterinin ilk andan itibaren maliyeti bilmesini istedik. Eğer müşterimiz Akıllı Servis ürününü alırsa, ne ödeyeceğini biliyor. Dolayısıyla servis maliyetini müşterilerimiz için öngörülebilir ve net hale getiriyoruz. İkincisi kolaylık da ödeme konusunda oluyor. Ödeme kolaylığı sağlayan bir sistem sunuyoruz. Bu hizmetimiz 2 yıllık bir üyelik modeliyle çalışıyor. Akıllı servis aboneliği olan müşterilerimiz 2 yıl boyunca enflasyon, kur vb kaynaklı herhangi bir fiyat artışından etkilenmiyor; ödeyeceği bedel TL bazında değişmiyor. Dolayısıyla hem enflasyona hem kur artışlarına karşı korunmuş oluyor. Yani biz o yüzden, garantinin de ötesinde bir hizmet diyoruz. Üyelik modeliyle giriyorsunuz. 2 yıllık bir taahhüt veriyorsunuz. Ondan sonra aylık olarak aracınızı kullandığınız her 100 kilometre için 79 TL ödüyorsunuz. 100.000 km'ye kadar olan Fiat Connect sahibi Fiat Egea model araçlar için geçerli lan uygulamada aylık 0-600 km arası kullanımlarda sabit 450 TL ücretlendirme, 600 km üzeri kullanımlar için kilometre başına, belirtilen tutar (0,79 TL) üzerinden fatura oluşturuluyor. Periyodik bakımdan arızalara kadarı tüm mekanik işlemler bu kapsamın içinde yer alıyor. Müşterilerimize servis ihtiyaçlarının maliyetlerini artık düşünmeyecekleri katma değeri yüksek bir hizmet paketi sunuyoruz.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.