HABERLER

TOGG'UN DENEME ÜRETİMLERİNE BAŞLANDI

18.07.2022 Pazartesi
TOGG’UN DENEME ÜRETİMLERİNE BAŞLANDI

Togg Gemlik Tesisi’nde planlar doğrultusunda deneme üretimi hazırlıkları başladı ve bu yılın son çeyreğinde ilk seri üretim araçların bantlardan inmesi planlanıyor.
Togg'un Gemlik Tesisi'nde, inşaatın başlamasından bu yana geçen iki yılda planlar doğrultusunda deneme üretimi için geri sayım başladı. Gövde, boya ve montaj istasyonlarındaki parçalı provaların gerçekleştirildiği tesiste, deneme üretimi hazırlıkları sürüyor. Bu tesis 5 gr/m2'den az "uçucu organik bileşen" salımı ile Türkiye'deki yasal sınırın 9'da 1'i, Avrupa'daki yasal sınırın ise 7'de 1 değerine sahip olduğu için çevreciliğiyle de öne çıkıyor. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en temiz ve çevreci boyahanesinde ilk C-SUV gövdesinin boyası atıldı ve aynı gövdenin parça montajı da tamamlandı. Ar-Ge merkezi, stil tasarım merkezi, prototip geliştirme ve test merkezi, strateji ve yönetim merkezi ile kullanıcı deneyim parkı birimlerini de barındıracak olan Gemlik Tesisi, bu yılın son çeyreğinde seri üretime hazır olacak.


Togg'da, Avrupa normlarında teknik yeterlilik (sertifikasyon) testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV pazara çıkacak. Ardından yine C segmentindeki sedan ve hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV'nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA'yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. Togg, 2030'a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

BİZE ULAŞIN