otohaber_logo
Haberler
Shell Eco-Marathon birincisi kupasını aldı
Shell Eco-Marathon Şehir Konsepti Kategorisinde Türkiye Birincisi olan Yeditepe Üniversitesi kupasını aldı
Shell Eco-Marathon birincisi kupasını aldı

Shell'in tüm dünyada gençleri enerji tasarrufu sağlayacak araçlar tasarlayıp, geliştirip, üretmeye teşvik etmek üzere düzenlediği yarışmada Türkiye birincisi olan Yeditepe Üniversitesi, Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanı Berat Albayrak'tan kupalarını aldı.

Türkiye'nin farklı lise ve üniversitelerinden 13 takımın ve bu takımlarda yer alan yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı yarışmada "Şehir Konsepti" kategorisinde elektrikle çalışan araçlar arasında Yeditepe Üniversitesi'nin YUEMT-Fluxus takımı birinciliği elde etmişti. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen İnovasyon Fuarı'nda öğrenciler kupalarını aldı.

Shell Eco-Marathon Türkiye yarışmasında başarı elde eden takımlar, önümüzdeki yılın Haziran ayında Londra'da düzenlenecek olan Shell Eco-Marathon Avrupa'ya katılım hakkı elde ederek Avrupa'nın 26 ülkesinden gelen temsilcilerle yarışacak.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.