otohaber_logo
Motor Sporları
Tırmanma Yarışı Eskişehir’de yapıldı
Eskişehir'de düzenlenen AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 5’inci ayak yarışlarını Sevcan Sağıroğlu kazandı
Tırmanma Yarışı Eskişehir’de yapıldı

Frigya Spor Kulübü (FSK) tarafından ICRYPEX ana sponsorluğu ve Mihalgazi Belediyesi katkılarıyla düzenlenen 2023 AVIS Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5’inci ayağı, 30 Eylül ile 01 Ekim tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirildi. Sakarıılıca'da yer alan 7,5 kilometre uzunluğundaki parkurda iki çıkış üzerinden koşulan organizasyonda, 5 ayrı kategoride 22 yarışçı mücadele etti. Zorlu ve heyecanlı geçen yarışın ardından Kategori 1'de Sevcan Sağıroğlu, Kategori 2'de Tuncer Sancaklı ve Kategori 3'te Burak Başlık birinci oldular: 

Yarışın takımlar birincisi Atış Motorsport oldu. 2023 AVIS Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 14-15 Ekim'de Kayseri'de düzenlenecek olan Melikgazi Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

1 / 6

Kategori 1

Kategori 1

Atış Motorsport takımının kadın sporcusu Sevcan Sağıroğlu bir kez daha birincilik kürsüsüne çıkarken, ikinciliği Ülkü Motorsport'tan İlker Aktaş ve üçüncülüğü de ferdi yarışan Burak Navruz elde ettiler.
2 / 6

Kategori 2

Kategori 2

Atış Motorsport'tan Tuncer Sancaklı birinciliğin sahibi olurken, aynı takımdan Engin Apaydın ikinci ve Şevket Çınar da üçüncü olarak Eskişehir'den ayrıldılar. 

3 / 6

Kategori 3

Kategori 3

Atış Motorsport'tan Burak Başlık birincilik serisini sürdürürken, takım arkadaşı Murat Soyçopur ikinci ve GP Garage My Team'den Eda Soylu üçüncü olarak podyumu tamamladılar. 

4 / 6

Kategori 4

Kategori 4

GP Garage My Team'den Sinan Soylu ilk sırada yer alırken, Ayhan Germirli ikinciliği ve Neo Motorsport takımından Kübra Denizci Keskin de üçüncülüğü elde etti. 

5 / 6

Kategori 5

Kategori 5

Bahadır Sevinç günün en hızlı ismi olurken, Ertekin Tekneci ikinciliği ve Burak Söğüt de üçüncülüğü kazanan isimler oldular. Günün en iyi çıkışı' ödülünü 4:49,20 ile Sinan Soylu kazandı.

6 / 6

Ödül Töreni

Ödül Töreni

Dereceye giren pilotlar, kupalarını aldılar.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.