HABERLER

Üreticiler Çalışıyor

16.05.2012 Çarşamba
ÜRETİCİLER ÇALIŞIYOR

Geleceğin araçları olarak nitelendirebileceğimiz elektrikli araçlar için dünyanın en büyük otomobil üreticileri bir araya geldiler.

, , , , , , ve 'den oluşan, dünyanın 8 büyük üreticisi elektrikli araçların şarj edilmesinde görev yapan elektrik dolum prizinde yeni standartları belirlemek için bir araya geldiler. Tıpkı benzinli motorda olduğu gibi, üreticiler birleşerek elektrikli araçlar için yeni standartlar belirlemek amacıyla toplandılar. Alınan kararlarda hızlı şarj yöntemleri için geliştirilecek uyumlu cihazların 2012 yılının sonlarına doğru kullanılması planlanıyor.

kalan karakter 1000

El Madrigal El Madrigal

Audi, VW grubuna dahil değil mi? Bir de neden Renault-Nissan ve Toyota grupları bu "En büyük 8 oto üreticisi" kapsamına girmiyor? Bu yazdığım iki grup da GM'i cebinden çıkaracak nitelikte. Arıca Amerika'da bu petrol rezervi varken Amerika dışında çok da parlak iş yapamayan GM'in bu projeye katıldığına inanmak güç açıkçası. Tahmin ettiğim gibi sadece Ford destek olmuş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.02.2013 20:12
aga aga

yolda giderken ki kinetik enerjiyle pil kendini şarj etsin böylece şarj olayı menzil kısıtlamsı kalsın iilk ben alıcam

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 17.05.2012 19:41
termodinamik termodinamik

elektrik enerjisinin hareket enerjisine dönüşüm esnasında kayıplar oluşmaktadır. ve termodinamik kurallarına kayıpsız hiç bir iş yoktur. Giderken ne kadar kendini şarj edebilecek? olabilirliği nedir?

Bildiğim kadarı ile hem benzinli hem elektrikli araçlar var dediğin olay bu tür araçlarda uygulanabilir. Ama sadece elektrikli araçlarda uygulanamaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 19.05.2012 12:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN