HABERLER

Hurda Araçlardan Sanat Eserine

22.02.2013 Cuma
HURDA ARAÇLARDAN SANAT ESERİNE

Fırat Üniversitesi(FÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim görevlisi Rüchan Keçeci'nin, hurda otomobil ve kamyon parçalarından yaptığı metal heykeller ilgi çekiyor.

Fakültede kendi atölyesinde çalışmalarını gerçekleştiren Keçeci, "Sekiz köşe şapkalı Gakgoş, Nasrettin Hoca'nın eşeği, Yeniçeri askeri, amazon kadınlar, terminatörler, uzay aracı" gibi metal heykeller yaptı. Keçeci, farklı bir sanat icra etmenin heyecanıyla yaptığı açıklamada : " 6-7 yıldan bu yana atık malzemelere gönül verdim. Atık malzemelerden özellikle araç hurdalarını, otomobil hurdalarını değerlendirerek farklı tarzlarda değişik, ilginç heykeller yapmaya başladım. Yapmış olduğum tasarımlarda genellikle otomobil parçalarının dişlilerini, çarklarını ön plana çıkararak farklı hareketleri, mekanizmaları kullanmaya çalışıyorum. Kullandığım tasarımlarda en çok dikkat ettiğim özelliklerden bir tanesi de metalin daha doğrusu malzemenin kendi doğallığını korumaktır." dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN