TEST MERKEZİ

TEST: Jaguar F-Pace 2.0 d R-Sport Plus

12.08.2016 Cuma
TEST: JAGUAR F-PACE 2.0 D R-SPORT PLUS

Jaguar'ın ilk SUV’u F-Pace, tarihe geçti. Land Rover’ın tecrübelerinin aktarılması Jaguar’ın acemilik çekmemesini sağlarken, markanın güçlü tasarım öğeleri ve kendi genlerini yansıtan sürüş özellikleri de çekiciliğini arttırıyor.

'ın C-X17 konseptini ilk kez gördüğümüzde bunun yakın zamanda yollara çıkacağını tahmin etmiştik. Porsche'nin SUV sınıfına girmesi sonrasında artık bu tür konseptlerin üretime çok uzak olmadığını biliyorduk. Asıl merak ettiğimiz ise Jaguar'ın daha önce olmadığı bir sınıfta nasıl bir başlangıç yapacağıydı.

Tata Motors'un bünyesi altına girdiğinden beri yenilikleri artan Jaguar ve Land Rover markalarının kesiştiği noktalar da var. Bunlardan biri motor. Test aracımızdaki 2,0 litrelik dizeli Jaguar modellerinde olduğu gibi Land Rover logosu altında da görmüştük. Kabin içerisinin daha önce test konuklarımız olan XE ve XF ile benzer tasarlanmasını markanın tasarım dili gerektiriyor. Burada kullanılan bazı tasarım öğeleri ve düğmeler Land Rover modellerinden tanıdık. Bu kadar ortak noktanın aynı grup içerisindeki markalar arasında olması çok doğal. Hiçbir Jaguar modeliyle uyuşmayan dingil mesafesi ve uzunluğuyla F-Pace'in doğrudan binek bir otomobilden türetilmiş bir SUV olmadığı açık.

BİZE ULAŞIN