TEST MERKEZİ

Avrupa Şampiyonası

18.10.2016 Salı

Her ikisinin de ataları klasik spor sedan formatını belirlemişti.Alfa Romeo Giulia QV ve BMW M3 Competition, orta sınıfın keyif merkezini belirlemek için en formda halleriyle karşı karşıya geliyor.

Altmışlı yıllar Alfa RomeoGiulia'ya aitti: Hızlı, pratikve duygu dolu. Yetmişlerinortasında ise BMW'nin sesiyüksek çıkmaya başlamıştı.Alfa'nın yaptığınıgeridentakip eden BMW, 3 Serisi ile her neslinde üstüne koyarak gelişen bir harikaya imza atarken, Alfa Romeo ise 'nınana fikrinden uzaklaştı. 3 Serisi bir satış mucizesi haline geldi. Üstelik bunu arkadan itiş, önde uzunlamasına yerleşimli motor ve 50:50'lik ağırlık dağılımıyla,yani spor reçetesiyle başardı. 1986 yılında ilk M3 sahneye çıktı: Bavyeralı orta sınıf temsilcisinin avcılık özelliklerini daha da keskin hale getiren mutlak bir sürüş makinesi.M3'ün her sürümü bir öncekini aştı:Daha hızlı, daha güçlü, daha rekabetçi.

BMW daha güçsüz

Şimdi biraz "mış gibi" oyunu oynayacağız.Giulia da, tıpkı 3 Serisi gibi,yollara çıktığı günden bu yana sürekli geliştirilmiş ve orta sınıfta bu isim bugünekadar hep var olmuş gibi yapalım.Muhtemelen karşımıza çıkacak olan otomobil Quadrifoglio Verde versiyonuyla M3'e hayatı zindan etmek isteyen ve şimdi karşımızda duranla aynı olacaktı : 2,9 lt'lik bir çift V6'nın ürettiği 510 HP, arka tekerleklerden yolaakıyor. M3'ün 431 HP'lik standart haliyle Giulia QV'ye kafa tutmasının zorolduğunu bildiğimiz için M Competition paketini de sipariş ediyoruz.

BİZE ULAŞIN