otohaber_logo
Motor Sporları
2022 TOSFED yıldızları belli oldu
2022 TOSFED Yıldızını Arıyor projesi finalistleri Fatih Selim Göçer ve Eda Odabaş oldu.
2022 TOSFED yıldızları belli oldu

Fiat ana sponsorluğunda 2017 yılından bu yana gerçekleştirilen ve yetenekli genç sporcular keşfetmeyi hedefleyen sosyal sorumluluk projesi 'TOSFED Yıldızını Arıyor'un final yarışları, 21-23 Ekim tarihleri arasında TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleştirildi. Bu yıl 34'ü kadın toplam 522 adayın katıldığı elemeler sonunda belirlenen 10 erkek 4 kadın sporcu, üç ayrı formatta gerçekleşen yarışlarda mücadele ettiler.

1 / 5

TOSFED Yıldızını Arıyor'un finalistleri

TOSFED Yıldızını Arıyor'un finalistleri

Fiat ana sponsorluğunda 2017 yılından bu yana gerçekleştirilen ve yetenekli genç sporcular keşfetmeyi hedefleyen sosyal sorumluluk projesi 'TOSFED Yıldızını Arıyor'un final yarışları, 21-23 Ekim tarihleri arasında TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleştirildi.

2 / 5

Yarış 3 bölümden oluştu

Yarış 3 bölümden oluştu

Fiat Egea yarış otomobilleri ile piste çıkan sporcular ilk yarışta en hızlı tur zamanları, ikinci yarışta ise toplam tur zamanlarına göre sıralanırken üçüncü yarışta pist yarışı formatında toplu start ile birbirleriyle piste çıktılar.

3 / 5

Katılım yüksekti

Katılım yüksekti

Bu yıl 34'ü kadın toplam 522 adayın katıldığı elemeler sonunda belirlenen 10 erkek 4 kadın sporcu, üç ayrı formatta gerçekleşen yarışlarda mücadele ettiler.

4 / 5

Birinci Fatih Selim Göçer

Birinci Fatih Selim Göçer

Hafta sonu gerçekleşen her üç yarışı da kazanan Fatih Selim Göçer 2022 TOSFED Yıldızını Arıyor birincisi olurken, Emre Özcan Karademir ikinci ve Doğa Tosun da üçüncü oldular.

5 / 5

Eda Odabaş Birinci oldu

Eda Odabaş Birinci oldu

Eda Odabaş her üç yarışı da kazanarak en hızlı ismi olurken Nurefşan Şen ikinci ve Betül Gözde Öner üçüncü sırada yer aldı.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.