otohaber_logo
Haberler
Makyajlı Renault Clio Eylül’de satışa sunulacak
Bursa’da üretilen Renault Clio’nun makyajlanan beşinci nesli, Esprit Alpine donanım seçeneğiyle Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulacak.
Makyajlı Renault Clio Eylül’de satışa sunulacak

Renault 5’in yerini alan ve ilk kez 1990’da tanıtılan Renault Clio, bugüne kadar dünya genelinde 16 milyonu aşan satış rakamlarına sahip oldu. Türkiye’de 3,4 milyon adet üretilen ve 600.000’den fazla satılan Clio modelinin tanıtılan beşinci neslinin makyajlısı Esprit Alpine donanımıyla Eylül’de yollara çıkacak. 

1 / 4

Renault Clio sportif oldu İki farklı güç seçeneği var

Renault Clio sportif oldu İki farklı güç seçeneği var

OYAK Renault fabrikalarında üretilen makyajlı Clio, sportif görünümüyle de öne çıkıyor. Bu araçta buzul beyaz, yıldız siyah, mineral gri, demir mavi, alev kırmızı, mercan turuncu ve uzaktan opak gövde renkleri var. Ayrıca yakından sedefli görünen üç katmanlı kaya gri gövde rengi de dikkat çekiyor. Makyajlı Clio’da 90 HP gücünde turbo ve 65 HP’lik atmosferik SCe motor seçenekleri yer alıyor. 

2 / 4

Çevre dostu iç mekan

Çevre dostu iç mekan

İç tasarımda yeni döşemeler ve biyolojik kaynaklı malzemeler öne çıkarken 7 inç dijital multimedya ekranı yer alıyor

3 / 4

Makyajlı Renault Clio güvenlik sistemleriyle de iddialı.

Makyajlı Renault Clio güvenlik sistemleriyle de iddialı.

Ebatları 17 inçe kadar ulaşan ve donanıma göre değişen altı farklı jant seçeneği sunuluyor. Bunlardan dördü alüminyum alaşımlı olarak öne çıkıyor. Yeni Clio, sürüşü daha kolay ve güvenli kılan gelişmiş sürüş destek sistemleriyle (ADAS) yollara çıkıyor. Bunlar; Sürüş, Park ve Güvenlik olmak üzere üçe ayrılıyor. Sürüş destek sistemleriyle de dikkat çeken Clio’da aktif acil fren destek sistemi, trafik işaretlerini tanıma sistemi ve 360 derece kamera gibi özellikler de öne çıkıyor.

4 / 4

Renault Yöneticileri

Renault Yöneticileri

1 Renault Ürün Performansı Başkan Yardımcısı Bruno Vanel

2 MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş

3 Renault Global CEO'su Fabrice Cambolive

4 Renault Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gilles Vidal Fabrice Cambolive Renault CEO’su


Renault CEO’su Fabrice Cambolive

“Dünyanın en çok satan Fransız otomobili her zaman başarılı bir model oldu. OYAK ile başarılı iş birliğimizin sonuçlarından biri olarak Türkiye, Clio için en büyük ikinci pazar konumunda yer alıyor. Bu vesileyle OYAK yönetimine teşekkürlerimi sunarım. Yeni Clio, yeni ve etkileyici ön cephesi ve daha sportif Esprit Alpine donanım seçeneğiyle, modern bir karakter sergiliyor. Bursa OYAK Renault fabrikalarında üretilen segmentinin lider modeli Clio, yenilenen tasarım ve donanım özellikleriyle Türk kullanıcıların daha da beğenisini kazanacak.”


Gilles Vidal Renault Markası Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı

“Renault Clio, tüm dünyada gerçek bir aşk hikayesi. Biz de bu hikâyenin ikonunu bir sonraki seviyeye taşımak ve temel değerlerini koruyarak daha teknolojik bir tasarımla, insan unsurunu da ön planda tutarak geleceğe taşıma fikriyle hareket ettik. Yeni Clio, cömert şekillerin ve keskin çizgilerin başarılı bir birleşimi.”

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.