otohaber_logo
Haberler
V1 Challenge Yarışlarında Geri Sayım Başladı
V1 Challenge, 2016 sezonunun ilk yarışına İzmir’de start veriyor.
V1 Challenge Yarışlarında Geri Sayım Başladı
Dünyanın değişen ekonomik koşullarına göre tasarlanan ve otomobil sporlarını sadece izlemekle yetinmek istemeyen geniş kitleler için, uygun maliyetlerle yarışma imkanını sunan V1 Challenge, merkez üssünü İzmir'e taşıdı.

V1 Challenge, efsane ralli pilotu Volkan Işık'ın geliştirdiği ve "Volkicar" adını verdiği yarış otomobilleri ile yapılacak.

2011 yılında başlayan ve Türkiye'de 5 yılda ilgi çekmeyi başaran V1 Challenge, 2016 sezonu için gün sayıyor.

2016 sezonunda, 12 yarış üzerinden koşulacak olan V1 Challenge'a, rekabeti geliştirmek için bazı yenilikler eklenerek heyecan ve mücadele dozu artırıldı. Bunun dışında V1 Challenge, pilotların ve motor sporseverlerin alışık olduğu format ve kurallarla devam edecek. Şampiyonaya 20 pilotun katılması hedefleniyor.

Para kazandıran yapısıyla bilinen şampiyona, toplam ödül miktarını bu sene arttırarak devam edecek.Pilotlarına toplamda, 102.000 TL para ödülü dağıtılmış olacak.

V1 Challenge Kupası için İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde, özel bir teknik ekip kuruldu. Araçların bakımları ile birlikte şampiyona hazırlıklarını da gerçekleştiren ekip, ayrıca workshop eğitimleri de sunuyor.

V1 Challenge Kupası, 2016 sezonunda TRT SPOR ekranlarında yayınlanacak.

V1'de, geçen yıllarda yarışmış pilotlara, kayıt sırasında eskisi gibi öncelik tanınacak. V1 pilotları 2016 sezonunda da yarışmak isterlerse ilk öncelik kendilerinin olacak.

2016 sezonunda V1 Challenge Kupası, toplam 6 haa sonunu kapsayacak ve 12 yarış üzerinden koşulacak. Her haa sonu Cumartesi veya Pazar günü, tek gün süreli yapılacak olan organizasyonlarda, antrenman, sıralama turları, 1. yarış ve 2. yarış olmak üzere toplam 2 yarış yapılacak. Her yarıştan ayrı ayrı puan ve para ödülü kazanılacak.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.