otohaber_logo
Haberler
Audi e-Tron GT
Elektrikli mobiliteye büyük önem veren Audi bu alandaki yeni adımının ne olacağını Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttığı e-Tron GT konseptiyle gösteriyor.
Audi e-Tron GT

Bir anlamda A7 Sportback'in elektrikli versiyonu diyebileceğimiz otomobil bununla birlikte kendine ait bir platforma (PPE) ve tasarıma sahip. Porsche Taycan ile aynı altyapıyı kullanan 4,96 metre uzunluğundaki konsept 96 kWh kapasiteli bataryasıyla WLTP standardına göre yaklaşık 430 kilometrelik bir sürüş menzili iddiası taşıyor.

Ön ve arka aksların üstündeki elektrikli motorların sürekli sistem gücü 590 HP. 0-100 km/s için 3,5 saniyeye, 0-200 km/s içinse 12 saniyeye ihtiyaç duyan e-Tron GT'nin maksimum hızı 240 km/s olarak sınırlandırılmış. Seri üretim haliyle 2021 yılı başında satışa sunulması planlanan otomobilde aynı zamanda indüktif (temassız) şarj özelliği de mevcut.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.