otohaber_logo
Haberler
TOGG akıllı şehirleri destekleyecek
Togg, Plug and Play iş birliğiyle ‘Akıllı Şehirler’ için start-up’ları destekleyecek
TOGG AKILLI ŞEHİRLERİ DESTEKLEYECEK

Togg, dünyanın en büyük inovasyon platformu Plug and Play'in Türkiye'de kurduğu akıllı şehirler ekosisteminin ilk kurucu üyesi oldu ve bu sayede akıllı şehirlerde akıllı yaşam çözümleriyle yeni mobilite hizmetleri konusunda start-up'lara sunduğu ekosistemi genişletiyor.
Togg, Temmuz ayında Almanya Stuttgart'ta düzenlenen Startup Autobann Expo 2022 etkinliğinde duyurduğu Plug and Play iş birliğini farklı alanlarla büyütüyor. Plug and Play ile uluslararası Mobilite Hızlandırma Programı'nı başlatıp, yine Plug and Play tarafından desteklenen açık bir inovasyon platformu olan Startup Autobann'a üye olan Togg, şimdi de Türkiye'de 'Akıllı Şehirler' programı için Plug and Play Türkiye ekosisteminde kurucu üye oldu. Bilişim Vadisi'nde düzenlenen imza töreniyle Togg, ülkemizde akıllı yaşam çözümlerini geliştirecek start-up'ları destekleyecek. Togg, 'Akıllı Şehirler' programı kapsamında Plug and Play ekosisteminde yer alan ve ağırlıklı olarak akıllı enerji çözümleri, akıllı şehirlerde akıllı yaşam çözümleri ile yeni mobilite hizmetleri konusunda çalışmalar yürüten onlarca start-up'a atölye çalışmalarından mentörlüğe pek çok konuda destek verecek. Program kapsamında seçilecek bazı start-up'lar ise uluslararası ölçek büyütme programına dahil edilecek.
Ayrıca Togg'un Plug and Play iş birliğiyle uluslararası arenaya taşıdığı Mobilite Hızlandırma Programı için de başvurular açıldı. Togg ve Plug and Play'in mobiliteyi yeniden tanımlamaya atıfla, "ReDeFine" adıyla gerçekleştirdikleri 3 aylık proje kapsamında özellikle blok zinciri, fintech ve insurtech alanlarına odaklanılarak küresel girişimcilere mentörlük, finansal danışmanlık ve proje gibi ihtiyaç duydukları her konuda destek verilecek. Proje başvuruları 2 Ocak'a kadar alınacak.


"Mobilite ekosistemine güçlü bir katkı sunuyoruz"
Togg CEO'su M. Gürcan Karakaş,
"Mobilite ekosisteminin şekillenmesinde start-uplar kritik rol oynuyor çünkü günümüzde inovatif teknolojiler ne otomotiv sektöründe ne de kurumsal büyük şirketlerde bulunuyor. Bu inovasyonlar çoğunlukla küçük, çevik, üretken girişimciler yani start up'lar tarafından geliştiriliyor. Teknoloji alanında da otomobiller birer akıllı yaşam alanları haline geliyor. Biz de 'Togg Akıllı Yaşam' adını verdiğimiz hizmetlerle bağlantılı bir otomobilden çok daha fazlasını sunmayı hedefliyoruz. Özellikle 'Akıllı Şehirler' odağında akıllı enerji çözümleri, akıllı şehirlerde akıllı yaşam çözümleri ile yeni mobilite hizmetleri geliştiriyoruz. Tüm bu alanlarda start-up'larla yaptığımız iş birlikleriyle sürdürülebilir değer oluşturuyoruz. Plug and Play iş birliğiyle ülkemizde 'Akıllı Şehirler' konusunda ekosisteme güçlü bir katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. 'Akıllı Şehirler' iş birliğimizin yanı sıra Plug and Play ile yürüttüğümüz Mobilite Hızlandırma Programı'nda da başvuruları açtık. Geleceğin mobilite ekosistemini birlikte şekillendirebileceğimiz girişimcileri aramızda görmeyi diliyoruz."

"Bu vizyonun birçok başarı hikayesi oluşturacağına inanıyoruz"
Plug and Play CEO ve Kurucusu Saeed Amidi

"Togg, bir mobilite ekosistemi oluşturarak, bir akıllı cihazdan çok daha fazlası olmak gibi heyecan verici bir vizyona sahip. Plug and Play olarak Togg ile başlattığımız bu iş birliğinin, bu vizyona giden yolda birçok başarı hikayesi yapacağımıza inanıyoruz" diye konuştu. Saeed aynı zamanda Togg Teknoloji Kampüsü'nün şimdiye kadar gördüğü en iyi kampüslerden biri olduğunu belirterek, "Bunun için Togg'u ve Türkiye'yi çok tebrik ederim."


Plug and Play Ülke ve Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük
"Hem açık inovasyona hem de ekosistemler oluşturmaya bu kadar bağlı iki şirket olan Togg ve Plug and Play'in işbirliğinin çok büyük potansiyele sahip olduğuna inanıyorum. Dünyanın en büyük inovasyon platformu olarak Togg'un inovasyon yolculuğuna eşlik etmeyi heyecanla bekliyoruz."

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.