otohaber_logo
Haberler
Chery 11 yeni model ile 2023 yılında dünya genelinde daha rekabetçi olacak
Chery benzinli, hibrit ve tam elektrikli 11 yeni modelini yollara çıkarmaya hazırlanarak küresel pazarda daha da rekabetçi olmayı planlıyor.
Chery 11 yeni model ile 2023 yılında daha dünya genelinde rekabetçi olacak

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Chery, son dönemde yakaladığı büyüme ivmesini 2023 yılına da taşıdı. Ocak 2023’te yıllık yüzde 16,5’lik büyüme oranıyla 101.379 adet araç satışı gerçekleştiren Çinli marka, Haziran 2022’den bu yana arka arkaya 8 aydır 100.000 adetlik satış rakamını aşmış oldu. Bu başarının en önemli mimarlarından olan Tiggo 7 modeli 12.768 adet, Tiggo 8 ise 10.856 adetlik satış rakamıyla 10.000 adet barajını geçti. 

1 / 4

Pandemide küresel otomotiv pazarı daralırken Chery büyüme devam etti!

Pandemide küresel otomotiv pazarı daralırken Chery büyüme devam etti!

Otomotiv Endüstrisi Derneği’nin tahmini verilerine göre Ocak ayında üreticilerin yaklaşık yüzde 80’i; ön tüketim, COVID-19 ve Çin Yeni Yılı tatilleri nedeniyle yıllık bazda çift haneli düşüşler yaşadı. Otomobil satışlarındaki yüzde 34,6’lık gerileme düşünüldüğünde Chery’nin elde ettiği başarı daha da büyük bir önem taşıyor. Ocak ayındaki yüksek performans, Chery için sürpriz bir sonuç değil. Marka, 2022 yılında gerçekleştirdiği 1.230.000 adetlik satış rakamıyla yeni bir rekora imzasını atmıştı. Chery, satışlarda gerçekleştirdiği başarıyı, yıllık yüzde 67,7’lik artışla 450.000 adedin üzerine çıkan ihracat rakamıyla da güçlendirdi. Chery’nin artan satış ve ihracat grafiği, yüksek teknolojide uzmanlaşmasının sonuçları olarak öne çıkıyor. Kendi Ar-Ge’sinin yanı sıra Jaguar Land Rover ve General Motors gibi üreticilere hizmet eden 7.000’in üzerinde profesyonel tasarımcı ve mühendisten oluşan Ar-Ge ekibiyle Chery, dünya genelinde 5 Ar-Ge merkezine sahip. “Teknolojiye Dayalı İşletme Kurma” yaklaşımıyla hareket eden Chery, bu sayede küresel pazarda da hızla büyümeyi sürdürüyor. 

2 / 4


3 / 4

“Technology Chery” ile yeni teknolojiler geliştiriliyor ve küreselleşme süreci hızlanıyor

“Technology Chery” ile yeni teknolojiler geliştiriliyor ve küreselleşme süreci hızlanıyor

Chery, 2023 yılında da satış adedi, araç kalitesi ve müşteri itibarını daha da geliştirmek üzere küresel stratejisini teknolojiye odaklamayla sürdürecek. Bu kapsamda Chery; 2022 Dünya Üretim Konvansiyonu’nda Tiggo 8 PRO e+ konsept aracını, benzin, hibrit ve BEV olmak üzere birden fazla enerji türünü kapsayan 11 araç tanıttı. Tüm bu sergilenen araçlar “Technology Chery”nin üretim, akıllı teknolojiler ve yeni enerji teknolojilerini gözler önüne seriyor. 2023 yılıyla birlikte ileri teknolojileri seri üretime almaya devam eden Chery, yeni modellerin lansmanı ile küresel pazarda daha rekabetçi olacak. Böylece yıllık hedeflerine daha kolay ulaşmayı planlıyor. Technology Chery sadece ürün gamının daha hızlı yenilenmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ürünün kalitesini ve performansını daha güvenilir hale getirerek müşterilere daha iyi bir deneyim sunacak. Chery, 2023 yılında yeni bir aşamaya geçecek ve yeni başarılara imza atacak.

3 / 4

Chery teknolojilerini kazandığı ödüllerle destekliyor

Chery teknolojilerini kazandığı ödüllerle destekliyor

Dünyanın önde gelen danışmanlık ve araştırma şirketlerinden J.D.Power’ın yayınladığı 2022 Otomotiv Performansı, Uygulaması ve Düzeni (APEAL) Araştırması’na göre Chery Tiggo 8 Pro Max, orta boy SUV segmentinde ikinci sırada yer aldı. Ayrıca Tiggo 8 Pro Max Suudi Arabistan’da “2022’nin En Yenilikçi Modeli”, Meksika’da ise “Yılın En İyi Orta Boy SUV Modeli’de dahil çok sayıda ödül kazandı. Markanın geliştirdiği 1,5 litrelik turbo motorlu hibrit sisteme sahip Tiggo 8 Pro PHEV de Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenen 2023 Otomobil Ödül Töreni’nde “2,0 Litrenin Altındaki En İyi Motor” unvanını kazandı. Öte yandan Tiggo 8 Pro, Campi Filipin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda “En İyi Orta Boy Crossover Araç” ödülünü kazandı. Ayrıca Tiggo 8, Brezilya'da da “Yılın En İyi SUV’u” ödülüne layık görüldü. Chery’nin Tiggo 7 ve Arrizo 6 Pro serileri de dünya genelinde büyük bir üne sahip.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.