otohaber_logo
Haberler
DSV Lojistik Elektrikli Volvo FH Kamyonları Teslim Almaya Başladı
Volvo Trucks, ödüllü tam elektrikli Volvo FH Electric modelini DSV Lojistik firmasına teslim etmeye başladı.
Volvo'dan DSV Lojistik'e Elektrikli Kamyon

Volvo Trucks’ın Türkiye distribütörü olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., tam elektrikli Volvo FH Electric modelini DSV Lojistik firmasına teslim etmeye başladı. DSV Lojistik firması, 2024 Uluslararası Yılın Kamyonu ödülünü kazanan ilk elektrikli kamyon olan FH Electric serisinden 100 adet teslim alacak. FH Electric modeli, toplamda 666 HP güç üreten 3 elektrikli motora sahip ve 300 km'ye varan menzil sunuyor. Bu aracın teslimat töreni, Türkiye’nin en büyük ölçekli ve dünyanın sayılı laboratuvarları arasında yer alan İTÜ Fuat Külünk Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda gerçekleştirildi. Bu vesileyle, İTÜ Fuat Külünk Yüksek Gerilim Laboratuvarı, ilk defa bir elektrikli kamyon filo teslimatına ev sahipliği yaptı.

 

1 Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström

2 Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka

3 DSV Lojistik CEO’su Ozan Önder

4 Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Ticari Araçlar COO’su Kıvanç Kızılkaya


Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka

Taşımacılık Sektöründe Bir İlk!

“Bugünkü teslimatımız sektörde bir ilk ve büyümenin bir parçası ama onun ötesinde sürdürülebilirlik hedeflerimize doğru atılan çok değerli bir adım. Teslimatımızın tüm lojistik sektörüne farkındalık anlamında, özellikle elektromobilitenin gelecek için vazgeçilmez olduğunu hatırlatmasını diliyorum.” sözleriyle gelecek hedeflerinden bahsetti. Eşref Zeka konuşmasında, bunun uzun bir yolculuk olduğunu ve tüm ekosistemin, tüm paydaşların birlikte ortak anlayış ile hareket etmesi gerektiğini ifade etti. Bu ortak anlayışın Marubeni, Volvo Trucks ve DSV Lojistik ile hayata geçmiş olduğunu vurgulayan Zeka, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. distribütörlüğündeki Volvo Trucks markasına duydukları güven için DSV Lojistik firmasına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

DSV Lojistik CEO’su Ozan Önder

İklim Hedeflerimize Ulaşmak İçin İş Birliği Yapmak Kritik Öneme Sahip!

 “Operasyonlarımızda çevre üzerindeki etkimizi azaltmaya kararlıyız. Önde gelen bir küresel lojistik şirketi olarak, iklim değişikliğiyle mücadelede aktif rol almak ve lojistik sektöründe karbondan arınmayı sağlamak için sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Karbon emisyonlarımızı azaltmak, DSV’nin gelecek hedefinin merkezinde yer almaktadır. Sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmaya çalışırken bizi destekleyecek yeni girişimler ve teknolojileri uygulamak için departmanlarımız ve ülkeler genelinde sektör ortaklarımızla birlikte çalışmaktayız. Marubeni Dağıtım ve Servis distribütörlüğündeki Volvo Trucks markasıyla yapılan bu anlaşma, doğru ticari ve çevre koşulları sağlandığında elektrikli filo değişiminin önemli bir örneğidir. İklim hedeflerimize ulaşmak için enerji tedarikçileriyle ve Marubeni Dağıtım ve Servis, Volvo Trucks gibi büyük şirketlerle iş birliği yapmanın kritik önem taşıdığına inanıyoruz.”

2030 Yılına Kadar Kamyon Satışlarının %50’si Elektrikli Olacak!

Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström

“Hedefimiz, 2030 yılına kadar küresel olarak sattığımız tüm kamyonların yüzde 50’sinin elektrikli olmasıdır. Elektrikli kamyonlarımız, farklı uygulamalar ve segmentler için çoklu dingil konfigürasyonları, değişken pil konfigürasyonları ve toplam enerji depolama kapasitesine sahip ve şu anda tek bir şarjla yaklaşık 300 km gidilebilmektedir ve bu menzil daha da artacaktır.”

2024 Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülünü Kazanan İlk Elektrikli Kamyon Volvo FH Electric

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Ticari Araçlar COO’su Kıvanç Kızılkaya;

“Volvo Trucks olarak hepinizin bildiği gibi, özellikle güvenlik donanımlarına verdiğimiz değerle bilinen bir markayız. Son yarım asırda bu değerli vizyona çevreyi de dâhil ederek; hem iklim hem doğal kaynaklar hem de insanlık için sürdürülebilir teknolojiler geliştirmeye odaklandık. Gelişim çabamız karşılıksız kalmadı ve Volvo FH Electric bu yıl 2024 Uluslararası Yılın Kamyonu ödülünü kazandı. Ödül, 24 kişilik jüri tarafından son 12 ay içerisinde pazara sunulan kamyonların arasından karayoluyla yük taşımacılığı verimliliğine en çok katkıyı sağlayan kamyona veriliyor. Kökleri 1977 yılına dayanan Uluslararası Yılın Kamyonu ödülü, tarihinde ilk kez seri üretimdeki bir elektrikli kamyona verildi ve Volvo Trucks bir ilke daha imza attı.’’

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.