otohaber_logo
Haberler
Yılın otomobili seçildi
Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 8’nci kez gerçekleştirilen 'Türkiye'de Yılın Otomobili' yarışmasında finale kalan 7 otomobil arasından Nissan X-Trail yılın otomobili seçildi.
Yılın otomobili seçildi

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenen Yılın Otomobili yarışmasının birincisi 64 otomotiv gazetecisinin oylarıyla belirlendi. Finale kalan 7 otomobil arasında Nissan X-Trail toplamda 3580 puan alarak Yılın Otomobili seçildi. Ayrıca final gecesi ve ödül töreninde üç farklı kategorideki birinciler de belli oldu.

1 / 6

Finale 7 otomobil katıldı

Finale 7 otomobil katıldı

“Türkiye’de Yılın Otomobili” Yarışması’nın ilk etabında; 33 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon değerleri, güvenlik, donanım özellikleri, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli sınavdan geçirildi. “Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise; BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai Ioniq 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408, Toyota Corolla Cross finale kalmaya hak kazandı. Birinci seçilen Nissan X-Trail “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. “Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışması Bosch Car Service, Bridgestone, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve TÜV TÜRK sponsorluğunda gerçekleşiyor. Hangi otomobil kaç puan aldı?


1. Nissan X-Trail 3580 puan

2. Peugeot 408 3550 puan

3. Toyota Corolla Cross 2270 puan

4. Opel Astra 2140 puan

5. Hyundai Ioniq 5 1550 puan

6. Dacia Jogger 1490 puan

7. BMW X1 1420 puan

2 / 6

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık

Türkiye’nin “Otomobil Oscarı” olarak adlandırılan Türkiye’de Yılın Otomobili ödülüne layık görülen Nissan X-Trail’in açıklandığı, Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen törende bir konuşma yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, “Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye’deki otomotiv firmalarının yanı sıra yurtdışındaki ana merkezler tarafından da takip ediliyor. Bu OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra diğer kategorilerde verdiğimiz ödüller de büyük ilgi görüyor. Hatta Yılın Otomobili ödülünden bile daha fazla rekabet yaşanıyor. Bu da doğru işler yaptığımızın bir kanıtı.” 

3 / 6

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem

“Hepinizin bildiği gibi Nissan X-Trail gerek şehir içi gerekse de şehir dışı noktalarda benzersiz bir deneyim sunan ve Türk ailelerinin ihtiyacını karşılayacak yetenekli bir SUV. Bu değerli ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.”

4 / 6

Yılın İnovasyonu ödülü

Yılın İnovasyonu ödülü

“Yılın İnovasyonu” ödülü “arka koltuk ekran deneyimi” ile BMW 7 Serisi’ne verildi. Ödülü BMW, MINI ve BMW Motorrad Genel Müdür Yardımcısı Can Mete Paker’e teslim edildi. 

5 / 6

Yılın Basın Lansmanı ödülü

Yılın Basın Lansmanı ödülü

Iğdır ve Kars’ta düzenlenen Dacia Jogger lansmanı en yüksek puanı elde ederek Yılın Basın Lansmanı” ödülünü kazandılar. Bu ödülü Dacia ekibi teslim aldı. 

6 / 6

Yılın Tasarımı ödülü

Yılın Tasarımı ödülü

“Yılın Tasarımı” kategorisi ödülünü Peugeot 408 kazandı. Ödülü Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu aldı.

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.