2020 Aston Martin Valkyrie AMR Pro

2020 Aston Martin Valkyrie AMR Pro

Aston Martin bildiğimiz üzere Red Bull Racing Formula 1 takımı ile ortak şekilde çalışmalar yürütüyor. Red Bull takımının sorumlusu Christian Horner, Aston Martin'in yeni hiper otomobillerinden Valkyrie AMR Pro'nun, Porsche'nin elde ettiği Nürburgring rekorunu kırabileceğini düşünüyor.

Porsche, geride bıraktığımız haftada Nürburgring pistinde, Le Mans şampiyonu 919 Hybrid prototip yarış otomobilinin modifiye edilmiş bir versiyonu ile rekora imza atmıştı. Bu tur, 5 dakika 19.546 saniye ile Nürburgring pistinin en hızlı turu oldu. Bu pistteki bir önceki tur rekoru da Porsche 956 C ile 1983 yılının Mayıs ayında kırılmıştı. 919 Hybrid bu rekora 52 saniyelik bir fark atmış oldu.

Motor 1 TR'nin haberine göre Red Bull Racing F1 takımının sorumlusu Christian Horner, bir F1 Blog'una verdiği cevaplarda Valkyrie AMR Pro hiper otomobilinin Nürburgring tur rekoru için zorlu bir rakip olacağını söyledi. Kendisi cümlelerine "Sorun şu ki Porsche'nin rekor kırdığı yarış otomobili, Mercedes-Benz'in Belçika'daki Spa pistinde F1 otomobiliyle kırdığı rekoru bile geçebildi. Fakat Valkyrie'nin pist versiyonu olan AMR Pro'ya güveniyoruz ve gerçek bir rakip olabilir. Bu pistlere özel yarış otomobilinin ortaya çıkması ise yakın zamanda olmayacak. " şeklinde devam etti.

BİZE ULAŞIN